dodano 21 Lipca 2014  
 

Studenci KPSW na praktykach w ramach Programu ERASMUS w Uniwersytecie w Foggi

Studenci KPSW na praktykach w ramach Programu ERASMUS w Uniwersytecie w Foggi

Relacja pierwsza:

Pierwsze dni pobytu we Włoszech spędziliśmy na zwiedzaniu Rzymu, czyli włoskiego MUST SEE. Naszym kolejnym celem było Campobasso. Ta druga miejscowość była o wiele ciekawsza, przede wszystkim dzięki temu, że poznaliśmy tam naprawdę miłych ludzi. Do Foggi trafiliśmy parę dni później. Jak się okazało, mieszkanie znaleźliśmy praktycznie od ręki. Pomogli nam ludzie z Biura Współpracy Międzynarodowej, czyli naszego miejsca praktyk. Okazało się, że największą barierą w znalezieniu mieszkania był język włoski. Południe Włoch nie mówi po angielsku! To stwarzało nam też problem w odnalezieniu się na ulicach miasta. Szybko jednak okazało się, że podstawowe włoskie zwroty wcale nie są trudne, a gestykulacja przełamuje wszelkie bariery.

Pracujemy w środowisku międzynarodowym. Są z nami praktykanci z Meksyku, Hiszpanii, Rumunii i Turcji. Wszyscy jesteśmy dobrze zgranym zespołem i uzupełniamy się nawzajem pod okiem naszego koordynatora- Giulia.

Czasami jeszcze trudno odnaleźć się w tutejszych realiach, ale dajemy radę. Bariery kulturowe pokonujemy przede wszystkim rozmową! Z pozdrowieniami - Beata, Krzysiek, Waldek (studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej KPSW).

‹ zobacz wszystkie aktualności