dodano 01 Marca 2017  
 

Praktyki za granicą w wakacje? Why not?! A może studia za granicą?

Praktyki za granicą w wakacje? Why not?! A może studia za granicą?

Szanowni Studenci!

Do 14.04.2017 trwa przedłużony nabór wniosków na wyjazdy na praktyki w ramach Programu Erasmus + oraz studia w roku akademickim 2017/2018. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu co robić na następne wakacje lub po wakacjach, chcesz zdobyć międzynarodowe doświadczenie i zobaczyć trochę świata przed zatrudnieniem się na stałe lub pójściem na studia magisterskie, ta propozycja jest dla Ciebie.  Nasi studenci, ale też absolwenci w ciągu 12 miesięcy od obrony pracy dyplomowej, mogą zrealizować 2-3 miesięczną, lub dłuższą, praktykę zagranicą i otrzymywać na nią miesięcznie od 400 do 600 Euro! Dokładne miesięczne stawki stypendiów podane są tutaj:http://wzz.kpswjg.pl/pl/erasmus-dla-studentow. Warunek wyjazdu jest taki, że praktyka ma być zbieżna z Waszym programem studiów. 

Nie zwlekaj i już dziś przynieś wniosek dostępny TUTAJ. Wniosek na wyjazd należy podpisać i złożyć osobiście u Koordynatora ds. Programu Erasmus, pok. 104, budynek 11, tel: 075 64 53 342 lub zeskanować i przesłać na adres: kamila.biniek@kpswjg.pl. Wniosek na wyjazd na studia dostępny jest TUTAJ.

Studenci innych kierunków niż filologia powinni załączyć potwierdzenie znajomości języka angielskiego w stopniu umożliwiającym wyjazd za granicę. Wzór oświadczenia zamieszczony jest w zakładce "dokumenty do pobrania", możesz to też ściągnąć TUTAJ.  

Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu, do jakiej firmy czy uniwersytetu chcesz pojechać, postaramy Ci pomóc w wyborze, napiszemy dla Ciebie listy polecające do wybranych firm i polecimy Ci lub zgłosimy Cię w uczelni.

Nawet u nas w Euroregionie są miejsca, gdzie mogą przyjąć studentów na wakacje, np. w Bibliotece Hochschule Zittau-Goerlitz, miejsce czeka również w DLR LAB w Dreźnie. 

Jeśli chodzi o praktyki można zapytać też w partnerskich uczelniach, czy nie przyjmą do biura współpracy z zagranicą. Można wreszcie skorzystać z pośrednictwa firm organizujących praktyki, np. Job Trust www.jobtrust.gr. Więcej tutaj: http://www.kpswjg.pl/pl/news/praktyki-za-granica-praktycznie

Program Erasmus+ daje Ci niepowtarzalną szansę i wsparcie w pierwszym kontakcie z uniwersytetami, pracodawcami, możliwość podróżowania i uczenia się języka obcego! Każdy student po zakwalifikowaniu do udziału w programie otrzyma darmową licencję na naukę wybranego języka obcego.

Nie przegap szansy!

 
Kamila Biniek
Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+
Budynek nr 12, pokój nr 104
tel. 075 64 53 342
‹ zobacz wszystkie aktualności