dodano 30 Lipca 2021  
 

Szkolenia językowe w ramach Erasmus + w Kastner Kolleg w Dreźnie, Niemcy

Szkolenia językowe w ramach Erasmus + w Kastner Kolleg w Dreźnie, Niemcy
W lipcu 2021 pracownicy KPSW: dr Anna Mickiewicz oraz dr Kamila Biniek zrealizowały program szkoleniowy w ramach programu Erasmus+ w Niemczech. W trakcie wyjazdu wzięły udział w szkoleniu z zakresu języka niemieckiego, organizowanym przez Kästner Kolleg w Dreźnie. 
 
Każda osoba przyjeżdżająca do Kästner Kolleg wybiera sobie grupę na odpowiednim poziomie, od A1 do C1. Zajęcia trwają od rana do popołudnia. W godzinach popołudniowych organizowane są wycieczki, udział w wydarzeniach kulturalnych oraz spotkania umożliwiające nawiązanie kontaktów i ćwiczenie języka poza klasą.
 
Wyjazd był doskonałą możliwością zdobycia nowych umiejętności językowych, które mogą przydać się podczas wizyt studentów i pracowników innych uczelni w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze, organizowanych w ramach programu Erasmus+.
 
W ramach wyjazdu pracownicy mogli również zapoznać się z nowoczesnymi metodami dydaktycznymi i organizacyjnymi. Oprócz oferowania dodatkowego programu kulturowego było to również takie prowadzenie zajęć stacjonarnych, żeby mogli w nich uczestniczyć studenci przez internet, z wykorzystaniem dwóch ekranów, dwóch laptopów i rzutnika.  
 
‹ zobacz wszystkie aktualności