dodano 06 Czerwca 2019  
 

Praktyki Erasmus+ dla studentów fizjoterapii w Szpitalu w Semily

Praktyki Erasmus+ dla studentów fizjoterapii w Szpitalu w Semily

OFERTA PRAKTYK W SZPITALU W SEMILY - DARMOWE ZAKWATEROWANIE

Studenci fizjoterapii mają możliwość wyjechania do Szpitala w Semily w Republice Czeskiej celu zrealizowania praktyk. Mogą również wyjechać absolwenci w ciągu 12 miesięcy od obrony. Szpital zapewnia zakwaterowanie i obiad w pracy.

Proponowane zakwaterowanie na lato 2019 to mieszkanie czteropokojowe.

W roku 2018 takie praktyki, po drugim roku fizjoterapii, odbył nasz przyszły absolwent Radek Pietruszka.

Tak opisał swoje doświadczenia: PRAKTYKI W SZPITALU W SEMILY LATO 2018 – STUDENT FIZJOTERAPII

"Jestem bardzo zadowolony z praktyk za granicą w Semily ponieważ wyglądały one całkiem inaczej niż w Polsce. Tam nie czułem że robię „coś” tylko rzeczywiście byłem częścią zespołu. Pierwszego dnia na praktykach oprowadzil mnie po całym szpitalu po czym pracowałem przez 2-3 tygodnie w roli asystenta fizjoterapeuty, który pokazywał i tłumaczył mi, po angielsku i czesku, wszystkie techniki jakie były stosowane na pacjencie. Dzięki temu przekazano mi podstawową wiedzę jak pomóc pacjentom w poszczególnych dysfunkcjach narządu ruchu jak i w komunikowaniu się. Po trzech tygodniach otrzymałem listę pacjentów u których miałem przeprowadzić fizjoterapię wedle własnych umiejętności, uściślając "dali mi „wolną rękę” w doborze zabiegów dzięki czemu nie wpadałem w rutynę. Dwa miesiące praktyk minęły bardzo szybko i żałuję że nie pojechałem na dłużej."

Zachęcamy do składania wniosków! http://wzz.kpswjg.pl/pl/aktualnosci/praktyki-erasmus-i-studia-w-sem-letnim-2019-2020-ostatni-nabor-w-tym-roku-akademickim

kamila.biniek@kpswjg.pl

‹ zobacz wszystkie aktualności