dodano 30 Lipca 2019  
 

Erasmus+ relacja z wyjazdów szkoleniowych

Erasmus+ relacja z wyjazdów szkoleniowych

W semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019 pracownicy KPSW zrealizowali ponad 20 wyjazdów w celach szkoleniowych w ramach Programu Erasmus+ do instytucji takich jak: Uniwersytet Braganca w Portugalii, Uniwersytet w Pamukkale, Turcja, Euroakademie w Berlinie, Uniwersytet Sassari we Włoszech, Uniwersytet w Almerii w Hiszpanii, Uniwersytet Cypryjski, Sivas Cumhuriyet University, Turcja, Technological Educational Institute of Crete, Grecja.

Byli wśród nich równiez nauczyciele akademiccy: Monika Sobolak, Dariusz Milko i Małgorzata Milko poznawali sposoby prowadzenia zajęć z fizjoterapii i szkolili się z zakresu stosowanych technik w placówkach współpracujących z EuroAkademie w Berlinie, Teresa Gola i Wioletta Palczewska odbyły szkolenie dotyczące zarządzania uczelnią i językowe na Uniwersytecie Sassari we Włoszech, natomiast Wojciech Lara i Małgorzata Nyc szkolili się z zakresu współpracy z krajami partnerskimi w Uniwersytecie w Almerii w Hiszpanii.

Wsród pracowników administracji Marcin Michalak i Marek Szyc odbyli trening szkoleniowy w Sivas, Turcja w ramach Erasmus+ Staff Week. W ramach wizyty i szkolenia odwiedzano uczelniane obiekty, w tym: sportowe, dydaktyczne. Zaprezentowano również infrastrukturę informatyczną uczelni. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania koncertu tureckiej muzyki tradycyjnej wraz z pokazem wirujących derwiszów oraz skorzystania z tradycyjnej łaźni tureckiej hammam. 

Anna Szach, Natalia Niemotko i Agnieszka Popek wyjechały na Tydzień Szkoleniowy do Technological Educational Institute of Crete, Grecja, gdzie prezentowały nasz program ETI i możliwości karier naszych absolwentów, ucząc się o kształceniu technicznym studentów w innych krajach. 

Grażyna Malczuk, Iwona Czerny i Kamila Biniek zrealizowały Tydzień Szkoleniowy w Uniwersytecie na Cyprze, gdzie poznały sposoby pozyskiwania funduszy ze źródeł programu Erasmus+ i zarządzania realizacją Programu. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Biblioteki Uniwersytetu oraz wzięcia udziału w targach zorganizowanych przy Konferencji Koordynatorów Erasmusa ERACON prezentując naszą uczelnię i pielęgnując już nawiązane kontakty.

Panie Iwona Sokalska, Barbara Mączka i Magdalena Dąbek wzięly udział w tygodniach szkoleniowych organizowanych w Uniwersytecie Braganca w Portugalii oraz Uniwersytecie w Pamukkale, Turcja, gdzie poznawały infrastrukturę uczelni zwracając szczególną uwagę na interesujące ich kwestie dotyczące organizacji pracy bibliotek i zarządzania uczelnią, szkoląc się pod względem językowym oraz nawiązując nowe kontakty.

Rafał Tomasik reprezentował naszą uczelnię i kształcił się na szkoleniu z zakresu m.in. upowszechniania rezultatów wyjazdów w programie Erasmus+ w Lizbonie. 

W Galerii kilka zdjęć z tych wyjazdów, a pod linkiem https://www.facebook.com/pg/erasmus.congress/photos/?tab=album&album_id=2191259960927307 - zdjęcia z tygodnia Szkoleniowego na Cyprze.

 

 

‹ zobacz wszystkie aktualności